Česky / Czech > Hlášení chyb

FUP 6.3.x - ZAMRZNE

(1/2) > >>

Ansambla:
POZNATOK:
FUP 6.3.x - ZAMRZAL pri uploadovaní množstva súborov.
Zistil som príčinu, prečo tomu tak bolo.

Tu je príčina:
Robil to súbor FileUploader.log, v ktorom už bolo zapísaných niekoľko tisícov uploadovaných súborov.
Stávalo sa to, že FUP nedokázal včas zapísať do tohoto (extrémne veľkého) súboru riadok o uploadovanom súbore a počas toho pribudla potreba ďaľšieho zápisu uploadovaného súboru a v tomto momente FUP zamrzol.

Ako z toho von?:
- pravidelne odstráňovať súbor C:\Program Files\FileUploader\FileUploader.log

Ja to teraz robím pravidelne asi 1x mesačne a odvtedy sa to už nikdy nestalo

Dal by sa FUP nastaviť tak, aby automaticky odstráňoval zapísané údaje v súbore FileUploader.log?

z_o_o_m:
hmm, mrknu na to ...
je to divne, protoze zapis do logu neprobiha v hlavnim vlaknu a kazdy upload ma svoje vlakno taky,
takze by se to nemelo ovlivnovat :)

kolik MB mel asitak ten log?

Ansambla:

--- Quote from: z_o_o_m on 28-10-2012, 10:52:50 ---kolik MB mel asitak ten log?
--- End quote ---

Teraz už neviem. Zmazal som ho.
Mám také tušenie že viac ako 240 Kb (opravený pôvodný údaj 20 MB).

Ešte jeden poznatok s týmto súborom FileUploader.log:
Keď som vo FUP dal pokyn na zobrazenie "Historia uploadu" z tohoto extrémne veľkého súboru, tak to trvalo skoro 1 minútu a triedenie podľa mena, dátumu .. atď - trvalo desiatky sekúnd.

DOPLŇUJÚCA POZNÁMKA:
- marec 2013 - zistil som, že to robí súbor FileUploader.log, keď dosiahne hodnotu cca 240 - 300 Kb

z_o_o_m:
no je pravda, ze kdyz jsem program vytvarel, tak jsem necekal, ze tam nekdo bude mit milion zaznamu v historii xD

Ansambla:
Konečný výsledok pozorovania:

Niekoľkomesačným pozorovaním som zistil príčinu, prečo k tomu dochádza (toto moje tvrdenie som overil 4X).

Robí to súbor FileUploader.log keď dosiahne kapacitu cca 240 KB až 300 kb.

Ako z toho von?:
- v mojom prípade pravidelne odstráňovať súbor C:\Program Files\FileUploader\FileUploader.log
V ostatnom čase to robím pravidelne asi 1x mesačne a odvtedy sa to už nestáva.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Reply

Go to full version